SLUNÍČKOVÁ VÍKENDOVKA SE ZKRÁTKA VYDAŘILA

01.05.2016 22:03

Nové vědomosti, sdílení, přátelství a mnoho dalších benefitů získaly pěstounské rodiny tento víkend v penzionu Sluníčko v Beskydech. Dvoudenní akci zaměřenou na prožitkové vzdělávání náhradních rodičů a sportovně hudební hrátky pěstounských dětí zorganizovala frýdecko-místecká neziskovka Centrum Labyrint.

Děti si nejen zatančily zumbu, zkusily hru na bongo, ale taky se vyřádily venku tradičním způsobem při míčových hrách i skákání přes švihadla. Vodních hrátek si rodiny užily v bazénu na Sepetné. Protože děti spálí při sportu hodně energie, o její doplnění se postaral hypermarket Tesco z Místku sponzorským darem ve formě sladkých odměn za snahu dětí a mnohdy i bravurní výkony. Tesco také zajistilo psací potřeby pro náhradní rodiče.

Víkendovka byla zakončená Rejem čarodějnic s bohatým programem pro děti včetně stavění májky ve venkovním areálu na Sluníčku. "Naučili jsme se něco nového, penzion Sluníčko i organizátoři se o nás krásně postarali, takže je jasné, že na podzim jedeme zas," zhodnotila akci poručnice Judita Hromjáková z Nošovic.